اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

مهر 18, 1396

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ افراد صاحب نفود چه کسانی هستند؟ کجا باید آنها را پیدا کنیم؟ در این مقاله سعی داریم شما را با روشی جذاب در بازاریابی و برندینگ آشنا کنیم و سپس در مفالات بعدی نمونه های عملی و راهکارهای اجرایی برای بهره مندی از این شیوه نوین بازاریابی را به شما ارائه می کنیم.

بازاریابی افراد تاثیرگذار (Influencer Marketing) چیست؟

بازاریابی افراد تاثیرگذار (Influencers) به معنای بازاریابی محصولات و خدمات توسط آن دسته از افرادی است که بر عموم مردم نفوذ دارند، مانند مشاهیر،چهره های محبوب جامعه، هنرمندان، ورزشکاران و … همه کسانیکه هوادارانی برای خود دارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ برخلاف بازاریابی به معنای عام و معمول است و مصرف‌کنندگان (مخاطبان) را به طور مستقیم هدف تبلیغات قرار نمی دهد. در واقع به واسطه نفوذ افراد تاثیرگذار در جامعه، شرکتها می توانند محصول یا خدمات خود را به بازار بشناسانند. اینفلوئنسر مارکتینگ اثری مشابه بازاریابی دهان به دهان دارد، با این تفاوت که مستلزم معرفی مستقیم نیست و معمولا به صورت توصیه ای و غیرمستقیم انجام می شود که تاثیرگذاری به مراتب بیشتری از روشهای معمول دارد.

چگونه می‌توان صاحبان نفوذ (Influencers) را پیدا کرد؟

این نفوذ ممکن است در هر کسی وجود داشته باشد و لزوماً فرد صاحب نفوذ یکی از مشاهیر نیست. هر چند برای بازاریابی کالاها اغلب از مشاهیر استفاده می‌شود، زیرا در نظر عموم مردم بسیار قابل احترام و به علاوه بسیار در معرض دیدند. در واقع وقتی فردی مشهور از محصولی استفاده می‌کند، با احترامی که نزد مردم دارد، مهر تأییدی بر کیفیت آن محصول میزند.

در سالهای اخیر بلاگرها، اینستاگرامرها و نویسندگان فضای مجازی نیز به دسته افراد تاثیرگذار پیوستند، چون قابل اعتمادند و از وفاداری مخاطبانشان برخوردارند. وقتی یک بلاگر محصولی را معرفی می‌کند، تأثیرش از تبلیغات به شکل سنتی بسیار بیشتر است. شرکت ها می‌توانند با بهره‌گیری از افراد صاحب نفوذ از بدبینی و سوءظن حاصل از پیام‌های تبلیغاتی مستقیم و به قول معروف گل‌درشت مصون بمانند. برای پیدا کردن آنها کافیست چرخی در شبکه های اجتماعی بزنید اما ارتباط با آنها کار آسانی نیست.

صاحبان نفوذ (INFLUENCERS)

تبلیغات در اینستاگرام با شیوه Influencer Marketing

یکی از دلایل مهم استقبال عموم از شبکه های اجتماعی، حضور پررنگ و جذاب همین افراد مشهور و محبوب شان در این رسانه هاست. یک فرد صاحب نفوذ از یک شبکه اجتماعی نظیر اینستاگرام به عنوان یک تریبون و رسانه شخصی استفاده می کند. ایده ها، افکار، دغدغه ها و زندگی روزمره او مورد توجه عموم مردم است و بی واسطه با هواداران خود در ارتباط است.

تبلیغات در اینستاگرام توسط افراد تاثیرگذار (Influencers) یک استراتژی هوشمندانه و یک تصمیم درست است اما چالش ها و سختی های خود را دارد که اگر درست اجرا نشود تاثیرات سوء آن نیز به شدت مخرب خواهد بود.

چرا باید اینفلوئنسر مارکتینگ را به یک مشاور بازاریابی حرفه ای سپرد؟

این شیوه تبلیغاتی در حالیکه بسیار جذاب است اما چالشهای زیادی هم با خود به همراه دارد. انتخاب درست اینفلوئنسر هایی که شخصیت و جایگاه آنها به هویت برند و کسب و کار شما نزدیک باشد، اولین و مهمترین چالش است که البته برای شما بسیار زمانبر خواهد بود. مذاکرات طولانی و انتقال صحیح پیام کمپین به آنها انرژی و توان زیادی میطلبد و کنترل آن چیزی که در نهایت منتشر خواهند کرد نیز کاریست بس دشوار.

بینابرند با تجربه اجرای دهها کمپین موفق در اینستاگرام برای برندها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، یک مشاور بازاریابی آگاه و حرفه ای است و اجرای موفقیت آمیز پروژه اینفلوئنسر مارکتینگ شما را تضمین می کند. متخصصین بازاریابی بینابرند ایده پردازی، طراحی سناریو، انتخاب بهترین گزینه ها و اجرای منظم و دقیق کمپین را در سریعترین زمان ممکن برای شما فراهم می کنند.

جهت سفارش پروژه اینفلوئنسر مارکتینگ با ما تماس بگیرید.

این مقاله را هم بخوانید» مزایای تبلیغات در اینستاگرام با شیوه اینفلوئنسر مارکتینگ

ارسال یک پیام