مزایای تبلیغات در اینستاگرام با شیوه اینفلوئنسر مارکتینگ

مهر 18, 1396

مزایای تبلیغات در اینستاگرام بر کسی پوشیده نیست. اما وقتی تبلیغات در این شبکه اجتماعی توسط اینفلوئنسرها انجام شود، قدرت کمپین شما چند برابر می شود. در این مقاله از مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام میگوییم. اگر می خواهید بیشتر راجع به این شیوه تاثیرگذار بدانید از شما دعوت می کنیم مقاله اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ را هم بخوانید.

اینستاگرام ابزاری برای بازاریابی دهان به دهان

به گفته بنیاد بازاریابی دهان به دهان womma.org، آمریکایی‌ها روزانه 3/3 میلیارد دفعه نام برندها را به زبان می‌آورند. مردم درباره همه چیز حرف می‌زنند، از تنقلات گرفته تا ماشین‌آلات صنعتی. هر کسب و کاری، فارغ از اینکه در چه صنعتی مشغول به فعالیت است، می‌تواند از ایجاد گفتگو درباره محصولات یا خدمات خود سود ببرد.

از طرفی اینستاگرام رو به رشد ترین شبکه اجتماعی است و طبق آخرین آمار در سال 2017 دست کم 600 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و به ابزاری مناسب برای بازاریابی دهان به دهان تبدیل شده است.

یکی از دلایل رشد اینستاگرام حضور چهره های محبوب و پرطرفدار در این شبکه اجتماعی است. افراد صاحب نفوذ از جمله بازیگران سینما و تلویزیون، ورزشکاران، هنرمندان و چهره های علمی، سیاسی و اجتماعی از این رسانه به عنوان کانال ارتباطی خود استفاده می کنند.

پنج مزیت اینفلوئنسر مارکتینگ

حضور پررنگ بلاگرها یا بهتر بگوییم “اینستاگرامرها” نیز به جذابیت اینستاگرام افزوده است. تمام گروههای تاثیرگذار طرفداران بیشماری دارند که هر روز با پست های اینستاگرامی، استوری و لایو تحت تاثیر اینفلوئنسرها هستند. از این رو در حال حاضر می توان اینستاگرام را به عنوان قوی ترین ابزار برای بازاریابی دهان به دهان و اینفلوئنسر مارکتینگ برشمرد. حالا بد نیست با برخی مزایای اینسفلوئنسر مارکتینگ هم آشنا شویم.

پنج مزیت اصلی اینفلوئنسر مارکتینگ

از نگاه آندریا فرای ریر “Andrea Fryrear” یکی از نویسندگان فعال سایت معتبر مارکترگیزمو “marketergizmo”، پنج مزیت اصلی اینفلوئنسر مارکتینگ به شرح زیر است:

• دو برابر تبلیغات سنتی فروش را افزایش می‌دهد
به طور کلی، این روش نه تنها در مقایسه با تبلیغات سنتی فروشتان را افزایش می دهد، بلکه نرخ حفظ مشتری در این روش 37% بیشتر است.

• کافیست یک نفر را بازاریابی می‌کنید
یعنی به جای این که بخواهید برای بازاریابی هزاران نفر برنامه‌ریزی کنید، تنها کافی است انرژی خود را معطوف به بازاریابی یک نفر کنید، یعنی همان فرد صاحب‌نفوذ (اینسفلوئنسر).

• به موفقیت کسب و کارهای نوپا (استارتاپ) کمک می‌کند
کسب و کارهایی که مدت کمی از حضورشان در بازار می‌گذرد، می‌توانند با این روش یکباره برند خود را مطرح کنند و در مدت کوتاهی خود را به بازار هدف معرفی (Brand Awareness) کنند. چون به جای اینکه برای معرفی برند خود از صفر شروع کنند، در واقع از اعتبار فرد دیگری استفاده می‌کنند.

• فاصله میان آشنایی مصرف‌کننده با محصول کاهش می‌یابد
در این روش در مقایسه با تبلیغات و بازاریابی سنتی، مدت زمان بین آشنایی مصرف‌کننده با برند یا محصول تا زمانی که اقدام به خرید می‌کند کاهش می‌یابد.

• به مشتریان بالقوه متنوع‌تری دسترسی می‌یابید
روزی روزگاری می‌شد با تبلیغات تلویزیونی تقریباً به تمام مردم دسترسی پیدا کرد. اما با متنوع شدن لوازم سرگرمی و ارتباطی، این دسترسی میان کانال‌های بسیاری از جمله اینستاگرام پخش شده است. با این روش، امکان دسترسی به مخاطبان گوناگونی وجود دارد.

تجربه بینابرند در تبلیغات اینستاگرام با شیوه اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ علی رغم اثربخشی فراوان اما ساده نیست و چالش های فراوانی دارد. اگر از گزینه های مناسبی استفاده نکنید یا پیامتان درست مخابره نشود، علاوه بر هدر رفتن بودجه و زمان، عواقب بدتری نیز برای کسب و کار شما بدنبال خواهد داشت. تکیه بر تجربه یک مشاور آگاه و دلسوز این مسیر دشوار را برای شما هموار می کند.

بینابرند یکی از پیشگامان تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران، با تجربه حضور در صنایع و صنوف مختلف و اجرای دهها کمپین تبلیغاتی موثر برای برندها و کسب و کارهای مطرح (برخی پروژه های بازاریابی بینابرند را ببینید)، با در اختیار داشتن گروهی برجسته از صفحات تاثیرگذار و ارتباط نزدیک با اینفلوئنسرها در اینستاگرام، راه رسیدن به موفقیت را برای شما کوتاه می کند.

برای آشنایی با پکیجهای تبلیغات در اینستاگرام بینابرند اینجا کلیک نمایید و جهت مشاوره رایگان با ما به شماره 02128422088 تماس بگیرید.

ارسال یک پیام